Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

+5
valiant
fane
yugo 45
Eriops
Šerif
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Glorija Pon Dec 27, 2010 12:56 pm

A da napišeš bar jednu ?... Pošalješ babi da je "sredi" na srpskom a ti je napišeš na nemačkom jeziku ... A onda izguglamo sve SF,F časopise i izdavače i pošaljemo ... pa ko se "upeca" Very Happy

Bez šale - mislim da bi ovo moglo da uspe.
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Garwor Pon Dec 27, 2010 1:00 pm

bako, ovo vam je verovatno odgovor na onu drugu temu...?

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Glorija Pon Dec 27, 2010 1:06 pm

Nije ako prevede Fujtu na švapski Very Happy

Odgovor za drugu temu je tamo ... a spam - svuda Rolling Eyes Twisted Evil
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Bast Pon Dec 27, 2010 6:16 pm

Ovih dana sam u velikom poslu, a ni sa zdravljem nisam najbolje, i to je razlog što me malo ima na forumu.
Što se tiče Sašine knjige, ja sam zadovoljna postignutim. Novi Horizonti zato i postoje. Nikog ne bijem po ušima da kupi Tardisova izdanja. A ko ih ne pročita, mnogo gubi.
Lektura priče "Anđela na..." jer prošla kroz ruke nekog ko je merodavniji od mene. Baš bih volela da "stručnjak" da konkretne zamerke. Naime, Radmilo je tu priču pročešljao posle mene. Ali i za tu i sve ostale priče, ja sam glavni "krivac" ako ima propusta.
Teško je srediti priču a da se ne izgubi onaj dobar ton koji se provlači kroz ... a to nisam htela da se dogodi. Saša je talentovan, i vredan. Mislim da će sledeće što izađe iz njegovog "pera" biti prava poslastica za ljubitelje fantastike sa dobrom dozom humora.
Ne želim da idem po forumima i da se pravdam za svoj rad. Ko ume bolje nek' izvoli! Nek' uloži vreme, novac, energiju i ljubav u to što radi...
@ yugo... mislim da bi bilo lepo da daš podršku Tardisu i da knjigu kupiš u Tardisovoj knjižari, em je jeftinije, em je lep gest.
Bast
Bast

Broj poruka : 35
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Dar - ul - Jihad

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Šerif Pon Dec 27, 2010 6:44 pm

Bojim se da ću te razočarati u segmentu humora, Bast, jer ono što sam ti poslao, i ovo što sad pišem nemaju konstantnu nit šejtanluka koja se provlačila kroz zbirku... ipak, i u "najcrnjem" delu mora biti nešto na šta će se čitaoc nasmešiti, nasmejati, jer ja ne bi bio ja kad nečemu ne bih isplazio jezik... Smile

Ništa mi zezatorski (zasada) ne pada na um, sem onoga navedenog (poslatog i ovog, u toku stvaranja), ali zasigurno će biti "the best of me", jer osećam da je tako...

Nego, želim brz oporavak i ozdravljenje, pa u nove radne pobede, naravno sa osmehom na licu... Smile


Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Šerif Pon Dec 27, 2010 6:47 pm

Garwor ::"Fujto: Uskrsnuce/Ressurection", je naslov koji mnogo vise obecava. U pogledu buducih/prethodnih nastavaka, cak ima i neki prizvuk naslova iz video igara..."Fujto:The Beginning", "Fujto: Prequel", "Fujto: Foundation", "Fujto:Restoration of Serbia", "Fujto:Total Recall"...
Sta mislis da napises ti Fujto trilogiju koja ce se sastojati od 5 prica?


Fujto trilogija od 5 priča?

Zanimljiv koncept sa jednim nedefinisanim logičkim nedostatkom koji mi pluta, neuhvatljivo, na ivici razuma... SmileSmile
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Glorija Pon Dec 27, 2010 6:51 pm

Od tebe hoćemo samo jedno:
a to su dve stvari : pisanje, zezanje i Fujto !!!

SAD ti je jasnije ? Very Happy
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Šerif Pon Dec 27, 2010 7:11 pm

Yes, master... Smile
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Garwor Pon Dec 27, 2010 8:43 pm

Šerif ::
Garwor ::"Fujto: Uskrsnuce/Ressurection", je naslov koji mnogo vise obecava. U pogledu buducih/prethodnih nastavaka, cak ima i neki prizvuk naslova iz video igara..."Fujto:The Beginning", "Fujto: Prequel", "Fujto: Foundation", "Fujto:Restoration of Serbia", "Fujto:Total Recall"...
Sta mislis da napises ti Fujto trilogiju koja ce se sastojati od 5 prica?


Fujto trilogija od 5 priča?

Zanimljiv koncept sa jednim nedefinisanim logičkim nedostatkom koji mi pluta, neuhvatljivo, na ivici razuma... SmileSmile
Da, naime 'Vodic kroz galaksiju za autostopere' je trilogija, doduse u 5 knjiga. Znas kakva su vremena, moras se malo poigravati logikom citalaca ako hoces da te zapamte.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Šerif Pet Dec 31, 2010 12:20 am

Evo još jedan Ivaninin prikaz, preuzet sa Tardisovog sajta:


Prikaz knjige „Anđeli na kocki šećera“ Saše Robnika

Arhanđeo Mihajlo živi u smrtnom obličju, kao agent Gospoda svoga. Osim što Gospoda služi, opija se (nekad i u crkvi, u društvu arhanđela Gavrila), jede podrigušu dok radi kao fizikalac na građevini, zaljubljuje u smrtnu ženu, a osmogodišnja devojčica ga začikava. Vitezovi Okruglog stola su lečeni alkoholičari. Dva splavara koja prevoze duše preminulih vraćaju se u svet smrtnih kako bi otkrili zbog čega nove duše više nikako ne dolaze, a podržava ih anđeo nižeg reda koji sebe šaljivo naziva „Gargamel“. Gospod Bog nosi „havajku“ i igra golf sa Luciferom. Veštice darivaju smrtnike koje su oštetile, pa tako Mitru nijedna žena ne može odoleti, a Radenko može da otvori rupu gde god poželi, i samoću mu ublažava traktor koji govori (a može i da poleti). Pas Fujto, bezobraznik koji puši i pije pivo, pomaže onima koji su mu dragi, a nakon maleroznog hodočašća u Apatinsku pivaru nalazi se u poziciji da reši zavadu među vešticama; nada se i da će kad-tad naći neku rasnu kuju koja bi htela takvog prevejanog kera kao što je on. To su samo neki od detalja iz prve zbirke priča Saše Robnika, „Anđeli na kocki šećera“.

Premda početnička, premda bi se na zanatu još moglo raditi, „Anđeli na kocki šećera“ je zbirka koja osvaja autorovom blagonaklonošću prema likovima koje je stvorio, dobroćudnim pogledom na svet, pogledom prema kome će dobro pobediti a za sitnije mane se ne zakera (bar ne ako se za njih uredno pokajete), ljubavlju prema pisanju. Osvaja i duhovitošću i blagonaklonim humorom, kao i likovima koji se pamte: pas koji govori, pije i puši, traktor koji govori, ludira se zajedno sa vlasnikom, a po potrebi i leti, anđeli koji se napijaju i povremeno svašta pričaju ali su prema dobrima uvek blagonakloni i Gospoda svog uvek podržavaju, blago iritantna mala veštica Tamara (nisu li sve one pomalo veštice?) koja najviše želi da ima tatu, nekadašnji rivali, a sada najbolji prijatelji, splavari koji se upuštaju u nepoznato onda kada ni sam Bog ne zna šta se zbiva, veštice koje uzimaju, daju, svađaju se, daju sve od sebe da spasu svet...

„Anđeli na kocki šećera“ je zbirka koja se pamti sa osmehom na licu, i sa nadom da ćemo od istog autora dočekati nove, još bolje knjige.

Ivana Milaković


Ivana je takođe napisala prikaze za sva (mislim da je za sva) ovogodišnja Tardisova izdanja (možete ih pročitati na sajtu Tardisa)...
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Šerif Pet Dec 31, 2010 12:21 am

Kad tako vidim Ivaninim očima knjigu, dođe mi da je sam kupim i vidim kako je to autor sve izmiksao... Smile

Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik  - Page 2 Empty Re: Anđeli na kocki šečera -Saša Robnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu