Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skyline (2010)

5 posters

Ići dole

Skyline (2010) Empty Skyline (2010)

Počalji od Šerif Sub Dec 04, 2010 8:50 pm

Skyline (2010)

Pravi bosanski lonac. Nakrkaj svega u veliku šerpu (glineni sud) i pusti da se krčka…


[You must be registered and logged in to see this image.]

Film vas totalno nepripremljeno uvlači u samu srž radnje. Dok se okrenete, počešete po tintari, invazija alien-a je u punom jeku. I te kakvih aliena! Još uvek nisam siguran da li su u pitanju mašine ili organski stvorovi! Imaju odlike i jednih i drugih. Takođe ih ima raznih size-ova. Od „malenih“ koji možete kao jedan od junaka u filmu autom satrati & uništiti, do ogromnih koji se okomito pentraju po neboderima Los Anđelesa.
Jedini „forplej“ koji vam serviraju je dvominutna scena kako se par prijatelja sastalo, lumpovalo (slavili rođendan novopečenog milionera) i onako mamurno –najebalo.

Pred zoru ih budi plavičasta svetlost koja obasjava sa više lokacija grad. I kuku se onome ko se zagleda u izvor svetla. Biva privučen i nestane brzinom munje! Ma gde se nalazio! Trc po trc, naši mamurni junaci polako skontaju šta je pa se šaltaju na „survival mod“, tj, gledaju kako da što duže ostanu živi…

U po frke, avijacija stane da se obračunava sa „intruders-ima“ pa nastane pravi cirkus, u kome naši junaci ne uživaju. Elem, među retkim su preživelim LA, ostali ljudovi su usisani u njihove ogromne brodove koji prkose gravitaciji i lebde iznad grada. Poznato vam? Nadolazim i na to, samo polako…

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sad se vi pitate „koji moj usisavaju ljudove?“ a ja vam neču reči, to se otkriva na kraju filma pa da ne kvarim merak gledanja. Samo ću otkriti da im nit’ roštilj spremaju, nit’sofrom i muzikom dočekuju. I još ću reči „kukala im majka žalosna.“
Sad malo o glumcima koji ne zaslužiše ni centa od nesumnjivo lepog honorara. Ionako loš koncipiran film ujebaše šabački. Jes’ jadni da su se trudili, jedna je čak i trudna, otkriva to svom dragom za vreme lumpovanja a pre napada aliensa, ali slabe vajde od toga. Mislim da svi redom (sem onog portira domara i one fufice koja glumi niger milionerovu žensku) nisu ispunili zadatak. Sporedne uloge su zapaženije no glavne. Nazdravlje!

Režija je vešto pokušala prikriti brzom promenom scene nedovoljno intenzivan CGI. Jeste da deluje prelepo ali ne može čovek da uživa u tome kad svaki sekund, dva promene kadar. Garant da ne bi videli rastere ili mrtve piksele ili boga pitaj koje jade na low budged animacijama.

Sad da otvorimo onaj Bosanski lonac sa početka priče i zavirimo šta je to sve u njemu.
Elem, u bosanski ide red nekog mesa, pa red povrča, pa opet mesa druge vrste i sve tako. U Skyline lonac ide red Dan-a nezavisnosti, pa red Distrikta 9, pa red Aliens, pa red Cloverfield-a i sve tako. Jebanije oko Romanije sve u 16.
Elementi iz svakog filma su indikativni, toliko da samo ćorav ne vidi, pod uslovom da je mrtav mesec dana. Svi ostali to skontaju iz prve.

Ipak, kako god, film nisam imao nameru da napljujem jer ne zaslužuje to. Ino review sajtovi ga potapaju kao podmornicu Kursk u okean šlajmare i sline. Naravo, po defaultu, zapadni dekadentni pederi nemaju pojma. Hvala bogu pa nas priroda obdari vanserijskom inteligencijom i prefinjenim filmskim ukusom.

Suma sumarus za hapu kupus, film nije vrh sf akcije, ali nije ni neko asylum smeće. Kopiranje ostalih filmove ne znači neumitno da je delo sranje. Doduše, jeste samo malo, ne mnogo, i to samo zbog onih mutavih glumaca!
Ipak, ima moju preporuku za gledanje, verujem da će konstantna napetost filma, od prve do zadnje minute, anulirati nabrojane nedostatke.
Garant uživanje!


Poslednji izmenio Šerif dana Uto Dec 07, 2010 1:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od mao ce Sub Dec 04, 2010 8:58 pm

SAć` da ga stuštin,da vi`m jel baš veliki taj lonac i ima li zaista dovoljno začina!
Liči mi na neku razbibrigu za nedeljno popodne posle ručka.
mao ce
mao ce

Broj poruka : 49
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 54
Lokacija : u ORBITI NEĐE TU OKOLO

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od yugo 45 Sub Dec 04, 2010 9:11 pm

film mora da je mnogo dobar No čim se pojavio dvd rip
yugo 45
yugo 45

Broj poruka : 255
Datum upisa : 04.12.2010
Lokacija : REFRAKCIJA ZORE

List lica
Rasa: Varvarin
Ime: u prodavnici kristala

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od Šerif Sub Dec 04, 2010 9:27 pm

PristaFi lonac, tj, torrent i gvirni. Uveri se u mudrost reči mojih Smile

PS
Na DVD Rip se bogme čekalo...
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od Nesa Ned Dec 05, 2010 12:11 am

E bas lipo. Dans ga pristavih i skinuh, a ovih dana ide na gledanje. Prosto sam se uzeleo SF-a. cheers
Nesa
Nesa

Broj poruka : 175
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 65
Lokacija : Beograd

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od fane Ned Dec 05, 2010 1:27 pm

Odgledao noćas.
Pa...nije tolko loše kako su ga napljuvali ali glumci su stvarno katastrofa.
Onaj glavni baja mi je poznat iz nekog filma al se ne sećam.
E sad, obzirom da je na ovom filmu potrošeno 20 miliona dolara, ovo je čak i super film za te pare zar ne?
Znam da pare nisu merilo za neki film ali mnogima jesu, kao što su ovi iz Sony pa su ladno tužili ovu jadnu braću što su sklepali film.

[You must be registered and logged in to see this link.]
fane
fane

Broj poruka : 190
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 50
Lokacija : Vranje

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od Šerif Ned Dec 05, 2010 1:37 pm

Sony puk'o 100 miliona na film iste tematike, a koliko sam skontao, Skyline mu je drpio neke efekte, tj, firma iste efekte ugurala u oba filma?
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Skyline (2010) Empty Re: Skyline (2010)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu