Ancient SFtim

Devil (2010)

Ići dole

Devil (2010)

Počalji od Šerif taj Sre Dec 15, 2010 10:05 pm

Devil

Horor film bez i jednog horor elementa? Može…

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad se na jednom mestu uzastopno dešava neki jad, znajte da je rogonja u blizini… pritom, ne mislim na Jelen pivo, nego na kolovođu „donjeg“ cirkusa, pakla. To bi bila neka aj’ da kažemo suština filma. Mada, sem suštine film ima još štošta lepog pride.
Ima recimo lepo odabrane i implementirane glumce, karakterno „uklopljene“ i ljude od zanata. Ima i dobra režija a i scena. A najviše ima dobra priča, koja ide ovako, slušaj vamo. Baba G, obrati pažnju, ne zevati!

Padne lik sa nebodera Ono: Fiiiiijuuuuuuu… -TRAS. Na kamion ispod. Dođe murija da identifikuje samokillerujuću osobu, da li se samokillovala, zašto, kako i sve ostalo što murija prilikom takvih Fiiiiiijuuuu… -TRAS incidenata radi. Al, avaj, dok detektivi rade svoj posao, pada i staklo sa X na N-tog sprata i umalo da im ne izvrše dekapitaciju. Slučajno, ajd’, dešava se, kao.
Ali… (hehehe, ono čuveno ALI) u istoj zgradi par ljudova i ljudovica ulaze u lift, koji se zaglavi! Jes’ zaglavi! Sad vi kontate da je jedna od osobina liftova da se zaglavljuju, i tu ste u pravu, ali ja vam kažem da niste dovoljno obratili pažnju na uvod u ovaj prikaz! (Dobro de, POKUŠAJ prikaza…hepi?) Podsećam vas na rogonju i belaju koji se stvara oko njegovog prisustva…
Elem, da nastavim… Baba G, NE KUNJAJ! HVALA!

Povremeno nestaje struje u liftu, i naša zaglavljena ekipa (karakterno lepo „nabacana“ normalno, pravi dreku, frtutmu i paniku. Jeste da su pod video nadzorom obezbeđenja zgrade i sve to, ali im opet prpa. Obezbeđenje i održavanje sve čini da ih izbavi, pokrene lift, al’ džaba. Ko da je sam đavo ušao u njega… i tu ova fraza dobija na punoj snazi!
Elem, đavo jeste ušao u lift…
Vidite, kad god nestane svetla, neko otalaprči, otegne papke, prne u fenjer, lupi o ledinu… da ne dužim, umre nasilnom smrču. Sad vi kontajte koji je to jad, biti u 4 ili 5 kvm kutiji, sa povremenim ispadima svetla, a malo, malo, do vas se lik, koji je do malopre kukao i lajao, osvetli mrtav da mrtviji ne može biti. Detektivi (oni ispred zgrade) se zovu, vatrogasci da buše zid, alš do lifta nikako.

Jedan iz obezbeđenja nebodera, naravno, sujeverni latino lover, hispanjolac, skonta znakove rogonje i govori ljudima, jadan se satra’ govoreći, al’ džaba. Ipak, kako koji liftadžija opandrkne, sve se više obraća pažnja šta to mali „američki firaun“ laprda o dolasku nečastivog. Još kad detektivi isčačkaju da su svi putnici lifta međusobno povezani, mojoj radosti ne bi kraja! Naravno, pogađate da je jedan od putnika manifestacija rogonje…

[You must be registered and logged in to see this image.]
...ko je od njih šejtan na kanapi?...

Još šlag na tortu da se među liftadžijama nalazi jedna žena, koja nije obična žena jer je ne tumači obična glumica. Baba G, strpljenja, bre! Evo sad ću reči…
Elem, tu ženu tumači naša glumica, koka naše gore list a zove se Bojana Novaković, a oni šupijanderi, režiseri i scenaristi opet diskriminaciju, urotu i zaveru protiv Srba, pa joj ne dadoše ni ime filmsko… nit’ ono što pop daje, nit’ fratar nit’ hodža! Nazvali mučenicu u filmu „Young Women“
Sramota. Ipak, opraštam stoci tu bezobraštinu jer se kao jedan od pisaca (po njegovoj priči) potpisao moj kolega M. Night Shyamalan. Kontoverzan u svakom slučaju. Nekad zasere do grla delo (ekranizaciju) a nekad prosto zablista. Čudak jeste, al’ volim ga, lik iz mog esnafa.

Šalu na stranu, zajebanciju pred sebe, ovaj film toplo preporučujem, čak i onima koji se groze horora jerbo u istom nema zastupljen ni jedan jedini horor element. Da nije natprirodne kerefeke rogonje, svrstao bih ga u odličan triler.
Uživajte!
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 49

http://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Devil (2010)

Počalji od Glorija taj Sre Dec 15, 2010 10:15 pm

Very Happy Primila k znanju ! Uživala u čitanju !

Da li ću gledati - zavisi od dede (koji je baš uživao dok sam mu čitala ovo )
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šerif taj Sre Dec 15, 2010 10:21 pm

AAaa, imam fan-a pride? Pozdravi dedu, veli der mu da ga slobodno pristavi... Smile
Šerif
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Glorija taj Čet Dec 16, 2010 1:01 am

Uživa u tvom prepričavanju filmova. Pita se kako bi to izgledalo da ti prepričaš komediju ... Very Happy Very Happy Very Happy To bi bilo stvarno nešto ...

Objasnila sam mu da ti voliš horor.
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fane taj Čet Dec 16, 2010 5:44 pm

Odgledao noćas... mislio sam da će biti dosadan pošto je radnja uglavnom u liftu ali kako reče Šerif ovo ispade pravi triler.
Ima par gluposti, da ne navodim sad, ali može da se lepo odgleda.
fane

Broj poruka : 190
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 45

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Šerif taj Čet Dec 16, 2010 7:59 pm

Da , tu "jednolokacijsku dosadu" (lift) razbija paralelna, ništa manje napeta radnja detektiva i obezbeđenja...

A što se gluposti tiče... pa kako bi smo se mi pametni osečali bez glupana? Pametni sigurno ne... Wink
Šerif
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh