Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Walking Dead

3 posters

Ići dole

Walking Dead Empty Walking Dead

Počalji od Šerif Pon Dec 06, 2010 7:56 pm

Volem postapokalipse i Zombije više nego se hleba najesti, a manje nego jagnjetine krkat.

I dođe serija, a u seriji Zombiji!

Bog postoji, jer usliši molbe moje!


Walking Dead The-Walking-Dead-poster



Ipak, gde ima boga, ima i onog baksuza Lucifera koji umeša kandže u omiljeni mi žanr, podžanr i ispodžanr.
Serija, produkcijski urađena baš baš onako finu (čitaj, skupo) ima svojih mana. I to kap'talnih...
Elem, neke epizode su sam vrh, a neke blede senke kraj španskih telemundo productione!

Ili je prevelik naglasak na međuljudskim odnosima (za vreme tih drama zombija nema, verovatno odu na puš pauzu i foliraju jedan drugog koliko puta su mogli na dan dok su bili živi!) ili je krkanje sa zombijima (pre će biti beganje) u pitanju.
Jes da treba i dramski kerefek da se ubaci, ali pobogu, NE CELU JEBENU EPIZODU!!! A takvih ima par...
U zadnjoj koju odgledah, kukali naši junaci ravno TREČINU serije za svojim mrtvima nakon zombie upada!

Jebote, trečinu EPIZODE! Ja nisam platio, pardon, uposlio torent radi toga! Sram ih bilo! Ja oštro protestujem!
U pitanju je peta epizoda, u kojoj se pojavljuju DVA zombija. Cela dva kom. Jedan na početku (kada se sestra od jedne junakinje pretvara u krilu seke u nemrtvu, pa je seka rokne utokom kad otvori oči, sve uz zagrljaj i enorman izliv suza niz leđa koje ipak ne mogu da speru patetiku cele scene)

I bog me opet ćuo! Haleluja!

Scenaristi dobili nogu u dupe! Jes' jes, drugari moji... NOGU U BULJU!
Tako im i treba kad zakake debelo high quality moj omiljeni zombie cirkus! Narednu sezonu stižu novi, nadam se pametniji...

No, ipak, serija (dosad) ima i svojih blistavih momenata, gde vam jednostavno suze iz oka pa oko guzice krenu od meraka! Masovne scene zombija, sjajna gluma glumaca, bravure kamere, sve za golu peticu!!!

Evo trejlera, da vidite o ćemu Šerif palamudi toliko...



Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od Šerif Pon Dec 06, 2010 8:08 pm

Zaboravih napomenuti da je serija rađena po stripu...
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od Glorija Uto Dec 07, 2010 4:14 am

... I opomenuti babu da ne gleda ...
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od Šerif Uto Dec 07, 2010 7:12 pm

... mogla bi baba da progleda, oni zombiji i nisu toliko strašni kad se pobliže zagledaš u njih... čak šta više, deluju sasvim OK, pravi slatkiši... Smile


Overio i tu poslednju u sezoni.
Elem, šta reči a ostati živ?
Reskiraću da postanem zombi...

Poslednja epizoda sezone je ista fekalija kao pretposlednja, samo omotana u drugo pakovanje.
Pretposlednja je umotana u šareni celofan loših emocija (žalost, tuga i nada) a poslednja u neugledni pak papir spoznaje i beznađa. Bljak.

Da se mene pitalo, kao što, jel'da, nije, poslednja bi bila ono hepi, naučnici rade, stvaraju lek, desi se proboj karantina, kvalitetna makljaža, jedva žive glave izvlače, istraživanje strada al' momci u belom se ne predaju... i na leševima par stotina zombija survajveri dižu pogled pun nade u future...
Mislim da bi bila lepa baza za drugu sezonu.

Ovako, daju nam početnu tačku kao što je ima i prva sezona:
Klošaraj okolo, rokni pokojeg zombija i gledaj da ti ortak ženu ne obrne.

Nedovršena priča o burazeru rednek seljačine me isfrustrirala. Sve vreme epizode sam ga željno čekao, da vidim koji će im osvetnički cirkus napraviti. Ovako, čovek nestao, nema ga, misterija sve u 16.

I sad mi vele da moram godinu dana čekati da vidim šta bi sa jednošakim rednekom?
Pa gde se jadni zaputiše, opkoljeni zombijima?
A i malo mi glupavo da onaj naučnik nema volje za životom, da se onako spektakularno roknuo... bez veze.
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od fane Uto Dec 07, 2010 10:35 pm

Eto zašto ja ne gledam serije...nikad kraja, razvlače po milion sezona pa i tad ne završe do kraja.
fane
fane

Broj poruka : 190
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 50
Lokacija : Vranje

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od Šerif Uto Dec 07, 2010 11:05 pm

To je tačno, ali WD je uprkos svemu visoko kvalitetna serija, u svakom smislu.
(sve sa svojim manama, naravno)
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Walking Dead Empty Re: Walking Dead

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu