Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The time traveler's wife (2009)

Ići dole

The time traveler's wife (2009) Empty The time traveler's wife (2009)

Počalji od Šerif Sub Dec 04, 2010 1:40 am

The Time Traveler's Wife (2009)

Mislite da žena ne može prevariti svog muza sa njim samim? E pa u ovom filmu može...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Za sve ljubitelje dobre ljubavne krmenadle, a usput i naučne fantastike, ovo je pravi "biser".... (ženske, nemojte se smeškati, već vas prstići svrbe da ga skinete, znam.... )
Za sve ostale, kojima se cmok-cmok ah-ah boza ogadila sa pojavom španskog "telemundo presente" arta, preporučujem ne gledanje ovog filma, i prekid čitanja ovog prikaza. Sad odmah kliknete na back button i resili ste se patnji.

Ipak, da ne ispadne da sam neki sada tu sta ja znam ili da zezam ono sa prstićima žena na forumu, znajte da sam uživao gledajući ovaj sf ljub ljub film. A evo i zašto.



On ima nekakvu naslednu bolest, stanje ili poremećaj... Genetska anomalija ili šta već ga čini putnikom kroz vreme.
Nikad ne zna kad ce otputovati, tj nestati i gde će se pojaviti. Ali uvek se pojavljuje gologuz kao od majke rođen, i to mu stvara određene teškoće.

Ipak, zna kada će se pojaviti kraj jedne livade, gde se igra mala devojčica.... a devojčica je naravno, pogađate, Ona, izabranica srca njegova... (kad odraste, naravno, ne u tom momentu....jes’ da je lik čudan sa tim genima, ali nije pedofil)

Nekad se seča prošlosti, a nekad ne. Onda ispari u sadašnjosti, da bi se pojavio drugi on iz budućnosti u ovoj sadašnjosti, i zna gde i šta treba da radi (zameni samog sebe na venčanju, np.), a nekad nema pojma.

Mislim, zakomplikovali su ga do daske.
Scenaristi ne fermaju vremenske paradokse, tako da njegova mala ćerka priča sama sa sobom, tj sa starijom varijantom sebe od koje saznaje za jedan tragičan događaj koji treba da se desi... i tu kreću suze niz leđa.

E sad dalje sa radnjom…
Ona, kad odraste potrazi ga, jer zna sve o njemu (imali su povremene susrete na toj livadi) i ludo je zatalabasana u njega, al on se nje ne seća...



Brate mili i sestro draga, koji cirkus i koja petljancija. Kasandra mi se čini da je manje zapetljana bila od ovog čimbura...al ajd... u ljubavi je sve dozvoljeno, pa čak i putovati kroz vreme i komplikovati komplikovano.

Kako god, oni se venčaju i dalje je prikazan njihov brak uz sve komplikacije koje muta gen vremenskog putnika nosi.

Ponekad će vam film izmamiti i pokoji smešak...

Najjači adut, i snaga filma su glumci.
Pažljivo odabrani, dali su filmu svojevrsan pečat. Svaki lik u filmu je naprosto blistao u svojoj ulozi, ali naj je blistala Mišel Nolden, u ulozi Nje.
Izuzetno privlačna ženska, koja zna glumiti i koja je svoju ulogu iznela fantastično.

Ne može je se čovek nagledati.
Mada, kao sto napomenuh, ni ostali nisu daleko iza nje...

Sva ta sjajna gluma je upakovana u raskošnu produkciju, gde se očito nije štedelo. Muzika je ono baš "prava"...
Jeste da u filmu nema specijalnih efekata (sem njegovo nestajanje) ali nisu ni potrebni . Ovako je taman. Sve preko bi filmu stajalo kao piletu sisa.

Sad, preporučiti ili ne?

Ovako....

Ko voli sat i nešto izvesti mozak na pasu, glediti zgodnu žensku i lepu glumu, (al’ da se ne obazire na one čimbur zapetljancije) apsolutna preporuka.

Ko na prvu romantiku počne rigati ili hrkati, neka zaobiđe ovo i zaboravi ovaj prikaz. Još kad spomenem da je jedan od producenata filma čuveni Bred Pit… ma idi begaj!
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu