Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti.

3 posters

Ići dole

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti. Empty Neobavezan bla-bla o našoj književnosti.

Počalji od Šerif Sub Dec 04, 2010 2:00 am

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti i šta trenutno čitate?

Ne moramo se striktno držati SF-a, možemo pretresati kompletnu domaću i ex juhuhu književnost.


Evo da načMem:

Čitam Mešu Selimovića, Tvrđava.
Čitao sam ga davno, kad me nateraše... al' sada čovek ima sasvim drugačiju percepciju.
Prelepe kompozicije rečenica, jaki iskazi.

Kao da je majstor nesvesno pisao, iskonski, iz duše. Evidentna lakoća vladanja rečenicama, junacima, radnjama... neverovatan pisac! Vanvremenski!

(Možda malo subjektivan kont, jerbo se radnja dešava u Sarajevu, sa sve lepo doziranim ali ovde nepoznatim turcizmima...)


Poslednji izmenio Tigar koji stazama hodi dana Ned Dec 05, 2010 3:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti. Empty Re: Neobavezan bla-bla o našoj književnosti.

Počalji od yugo 45 Ned Dec 05, 2010 1:22 am

ja volim lektiru školsku da čitam

al sam je obnovio jedno više puta posle srednje andrića, braću ruse

ćuprija mi je možda najbolja
yugo 45
yugo 45

Broj poruka : 255
Datum upisa : 04.12.2010
Lokacija : REFRAKCIJA ZORE

List lica
Rasa: Varvarin
Ime: u prodavnici kristala

Nazad na vrh Ići dole

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti. Empty Re: Neobavezan bla-bla o našoj književnosti.

Počalji od Eriops Pon Dec 06, 2010 11:40 pm

Skoro sam pročitao Belu Gardu od Bulgakova, knjigu koja opisuje haos u Kijevu za vreme Oktobarske revolucije... knjigu sam pročitao za par sati, a planiram ponovo. Od prve do poslednje rečenice bukvalno osećate da ste tamo, da sve to vidite ; način na koji predstavlja rastakanje jednog društva, kako gradi atmosferu propasti i dolaska nečeg jezivog... stil, rečenice...
Stvarno, ti Rusi ( i Ukrajinci ) su biser svetske književnosti, zaista su nešto posebno.
Eriops
Eriops

Broj poruka : 44
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Neobavezan bla-bla o našoj književnosti. Empty Re: Neobavezan bla-bla o našoj književnosti.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu