Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight: New Moon

2 posters

Ići dole

Twilight: New Moon Empty Twilight: New Moon

Počalji od Šerif Sub Dec 04, 2010 1:49 am

Twilight: New Moon (2009)

Nastavak Tvajlajt sage: Plači mala plači...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Elem, za gledanje nastavka Tvajlajt vampir romanse, moje drage čitateljke ovog skromnog pokušaja od prikaza filma, morate ispuniti sledeće uslove.
Zapaliti mirisne sveće, zatamniti prostoriju, nabaciti crveno heklanje preko monitora i pripremiti vino i čokoladne praline na dohvat ruke.
I što je najbitnije, privesti dragog i ugnezditi se kraj njega na kauču.

Gledanje ove ljubavne pekmeze u solo varijanti nije preporučljivo (ženama) jerbo će se ili napiti kao ćurke nakon toga, ili bezglavo izleteti na ulicu i udati se za prvog stranca koji naiđe.
A za nas, solo men-ove ovaj film gledamo sa otvorenim pivom, da podrigujemo na one "suza niz leđa" scene i dnevnim novinama pri ruci (za slučaj da nam dosadi ono njuškanje i ljubakanje dvoje zaljubljenih)

Šalu na stranu, zezanciju pred sebe.
U ovom nastavku, nazvanom New Moon, Bella i njen vampir Edward se lepo zabavljaju, vole i cmaču kad i gde god stignu.
Ali, odmah posle njenog 18. rođendana, njegov ćale, tj vođa klana vampira naredjuje preseljenje u drugi grad jer su ovde kao "provaljeni", nisu se promenili deset godina i izgledaju isto. A ljudovi, "bloodbags" su počeli „šuš-mušati“.


Ona, Bella, ga je i pre molila da je on "promeni", pa da i ona postane vampiruša tako da budu zauvek zajedno (koji horor, čuj zauvek sa istom lopatom zajedno!)
Ali on ni da ćuje, jer neće "da joj prokle dušu". I samom tom namazanom, dvosmislenom rečenicom je bledoliki stekao moje simpatije. Ipak ima mozga u tintari. Video je odakle vetar duva i smislio je u momentu ekstra romantično i namazano opravdanje da ne bude sa njom zauvek.

I onda, on nju odvoji na razgovor i da joj nogu.
Kao, sele se. Oće jadna i ona sa njim, al’ ono namazano opravdanje da je ne pretvori stoji i dalje... I da bi se lakše otarasio njenih suza i molbi, on joj, kao šlag na tortu, veli: "Ti nisi dovoljno dobra za mene", pa se okrene i ode. Genijalno. To, majstore!

Sad, ženske, u ovom momentu filma zagrabite čokoladnu pralinu da vam zaustavi suzu koja vam se svo vreme nogiranja skupljala u uglu oka...
I ako je bas krenula, srknite malo vina da sperete gorčinu.

Tako on ode pevušeći "plači mala plači" a ona ostade patiti mesecima, u tišini svoje sobe na granici postojanja i nepostojanja...
Napokon prihvati savet da izađe, da se druži sa svojim zaboravljenim drugarima.
Prilikom jednog izlaska, kada upadne u neku opasnu situaciju, Edvard joj se kao duh javi i savetuje je! Joj, drame!

I onda nju pukne fiks ideja u tintaru da je on još uvek voli, i da brine za nju i da je uvek "nadgleda", iako je obećao da se nikad više neće videti.
Ona to iskoristi i sa svojim drugarem iz detinjstva sklapa motor da bude uvek u opasnosti, kao opasnom vožnjom, samo da bi ga videla, makar i njegov duh... koja romantika, jebote život! Izlagati glavu samo da bi se videla halucinacija ili duh voljenog? Šta je vama ženama?
U tom momentu filma sam podobro nageo piva i podrignuo. Učinilo mi se zgodnim da to odradim baš u tom momentu romantike, nežnosti i intenzivnog titranja ljudske duše sa zbogom pameti, koja rizikuje toliko za frajera.

Ako mislite da sam previse otkrio filma, varate se...jer tek sada kreće cirkus. Paz’te ovo:
Taj njen prijatelj iz detinjstva je zaljubljen u Bellu. I kako su zajedno pravili motor, ona se malo bolje zagledala u njega.

I „mirikl“ se desi. Ona se zaljubi u Džejka, jarana svoga!
Taj momenat filma me trgnu iz laganog dremeža poluotvorenih očiju koji me spopade... zbog čega li samo?
Trk do friza po još jednog pivkana, jer videh ja da će tu raznih derneka bidne.


I nisam pogrešio. Ona voli obojicu, i nikako da se odluci pustiti Edvarda iz srca i prepustiti se Dzejku. Trep-trep.
Sad se vi pitate "pa sta, ljubavni pekmez ko ljubavni pekmez...oće Bella na dve stolice pa eto..."

Malo morgen.
Sad se dobro držite...slušaj vamo...
Džejk je vukodlak iz porodice vukodlaka!!!

I nakon par gutljaja sam stekao sliku o toj... Belli.
Ona vam je onako...kako bi ameri rekli..."kinki"... iliti po naškem nastrana.
Prvo se vucara sa anemičnom krvopijom, pa onda sa džukelom-vukodlakom.
Razumljivo da svako od nas ima seksualne fantazije, al ona ga brate pretera sve u 16.

Ajd dobro, ameri jesu bolesni i to je to.
I da završim sa "kratkim" opisom radnje... elem, ona saznaje da je Edvard u smrtnoj opasnosti, da je ona u smrtnoj opasnosti i da se sve to iskomplikovalo do neba. Pride tome još sto se klan vampira i klan vukova (Belline dve stolice) ne mirišu ni pod tačkom razno!

I sada ona treba da odlući, i da posluša svoje "kinki" srce.
Sad, ženske, u ovom momentu filma, opet zgrabite pralinu sa stola i ponudite je dragom uz kog ste se još više stisli, ugnezdili... i pošto vam je zaspao od tolike miline i romantike, probudite ga laganim cmokićem po nosu ili bolje vratu (u duhu filma) jer počinje akcija.



Te akcione scene su urađene baš onako, van svih manira ljubavnih krmenadli.
Mora da su producenti znali da će uspavati muško gledalište, pa su se smilovali...
CGI vukodlaka, njihovo pretvaranje u ogromne vukove je urađeno fantastično.

Malobrojne scene borbe su da vam dah zastane. Ali kao sto rekoh, malobrojne. Ipak, za razbijanje romantične monotonije imamo i scene u evropi, a ne samo u onom američkoj nedodjiji, gde se celi cirkus seli, da bi stigao na dvor kralja vampira.



Gluma glumaca dobra, čak vrlo dobra. Scenaristi nisu žaili pare, tako da je produkcija prvorazredna.
Muzika onako... a ritam filma neujednačen, sto mu i daje onu žicu koja vas sprečava da film nazovete dosadnim.
Mislim, sve jeste ali dosadan nije.

I sada preporučiti ili ne.
Kao što rekoh, film nije dosadan (mada ima malo razvučen kraj) uprkos svojih 130 min dužine.

Ovako... ženama, romanticima apsolutna preporuka.
Za ostale, preporuka. Ipak, film u produkcijskom smislu vredi i te kako.
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Twilight: New Moon Empty Re: Twilight: New Moon

Počalji od Glorija Čet Dec 09, 2010 9:16 pm

Od filma, ali i sve 3 knjige, najvrednije je što su izmamili - tvoj komentar ! Twisted Evil

Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu