Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aditivi (E- nesto)

+3
Šerif
yugo 45
Garwor
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Aditivi (E- nesto) - Page 2 Empty Re: Aditivi (E- nesto)

Počalji od pikax Sub Apr 09, 2011 1:43 am

Kad kupujem, okrećem deklaracije - čim vidim mnogo E-ova , ne uzimam.
Prvo i osnovno - gledam sastav, onda rok trajanja.Trudim se da kupujem osnovne namirnice - povrće,voće, sir, mleko, ml.proizvode, jaja, meso, brašno -razne vrste, pirinač, začine ( bosiljak,peršun,lovor,biber,so,paprika) i sama pripremam jelo.
Ne koristim kečap, već kuvani paradajz, ne koristim senf,majonez, viršle, paštete,nareske, kobasice, salame,vegetu, margarin, ...
E sad, milku sa celim lešnicima ne mogu baš sama da smućkam. Very Happy
i znam da je hemija, ali volim puding od vanile, šlag, smoki... I love you
pikax
pikax

Broj poruka : 48
Datum upisa : 19.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Aditivi (E- nesto) - Page 2 Empty Re: Aditivi (E- nesto)

Počalji od Garwor Sre Apr 13, 2011 11:34 am

Bez bar 3 E-a tesko je naci bilo sta. Ja se uvek obradujem kad nadjem crni hlab u prodavnici, kad iscitam sitna slova ono bar 3 komada. Ne bi me cudilo da je bar jedan za boju, da se izvadi taj, hleb bi bio beli Very Happy
Kad sam bio mali prodavnice su prodavale crni hleb (pravi crni) po dosta manjoj ceni od belog, jer je bio jeftiniji za proizvodnju, a i neugledniji i tvrdji. Danas, sa sirenjem prica o zdravim hranama i slicno, dosli smo do nivoa da ono sto smo nekad imali skoro za dzabe danas placamo debelo, jer je zaboga odjednom tesko za proizvodnju.
Pomalo me sve na trzistu podseca na moju omiljenu knjigu, Rat Trgovaca.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Aditivi (E- nesto) - Page 2 Empty Re: Aditivi (E- nesto)

Počalji od Glorija Sre Apr 13, 2011 1:28 pm

Ovo vredi pročitati (mail od lekara Twisted Evil )

Nećemo Hitnu pomoć!" - kaže gospođa. "E, pa mi ćemo da je zovemo!" - kaže Laki.
Stojim i gledam čoveka, matorog čoveka, bledog, u bari, naslonjenog na metalni ćošak piljarnice. Nezgodno sedi. Laki ga namešta, pokušava da mu ispravi desnu nogu. Supruga bledog čoveka gleda to i kaže: "Ma, to mu se i juče desilo, biće mu dobro." Laki, jedan brižan i dobar čovek, gleda je s nerazumevanjem.
"Orošeno mu je čelo" - konstatuje sedi tip, čučne i uhvati ga za zglob desne ruke. Gleda na sat. Dakle, lekar. "Moramo da zovemo Hitnu pomoć" - zaključuje. "Zvali smo, stavili su nas na čekanje" - kaže Laki. "Je l' on sam seo tu?" - pita lekar. "Nije sam seo, pao je, mi smo ga namestili ovako" - odgovara Laki i gleda u mene. Lekar se mršti i zove bledog čoveka: "Gospodine!" Gospodin ne odgovara nego teško diše i teško drži glavu uspravno.
Izlazi piljarica, prilazi jedna fina gospođa, a jedan onako sportski tip stao je nekako nadmoćno ispred cele ekipe. Piljarica drži teglu šećera, fina gospođa vadi mobilni i priča sa Urgentnim centrom, a sportski tip konstatuje da čoveku u bari nije ništa.
Svi smo prisebni, svako iz svojih razloga i svi iz jednog zajedničkog - nije nama loše.
Čovek u bari ima sve kraće udahe, glava mu se trza, curi mu znoj sa čela. Sve je bleđi.
"Jeste li dobili Hitnu?" - pita Laki. "Dobila sam" - kaže fina gospodja - "Rekla sam im da dođu na Kalenić pijacu." Laki me prvo gleda, pa me šalje na ulicu, da mašem kad naiđu.
Već sa nekoliko koraka udaljenosti situacija ne deluje tako dramatično. A prošlo je i neko vreme, navikao sam se. Čovek izgleda kao da umire, a ja se navikao. Samo, to je dobro, to znamo i Laki i ja i fina gospođa i piljarica i svi koji su se nekad našli u situaciji da nemaju vremena za paniku.
To zna i Ciganin koji prodaje cveće. Prilazi, u desnoj ruci mu je cveće, u levoj polovina limuna. Vikne: "Daj mu limuna!" Lekar se mršti. Interesuje se da li je Ciganin lekar. Ciganin nije lekar ali je uporan. "Daj mu limuna!" - ponavlja i pruža onu polovinu supruzi.
Supruga se snebiva, gleda u lekara i nespretno pokušava da sipa sok od limuna mužu u usta. Sve curi niz bradu. Muž je bukvalno beo.
Ciganin mirno ostavlja cveće, čučne i sada slobodnom desnom rukom na silu otvara čoveku usta i ispravlja mu glavu. Levom mu cedi limun direktno u grlo i baca koru. Uzima šećer i stavlja mu jednu kašiku u usta. Zapuši mu nos. Ovaj posle nekoliko sekundi proguta sve. Posle nekoliko desetina sekundi mu je bolje. Otvara oči. Progovara.
Ciganin ustaje, uzima cveće i kaže lekaru: "Sad ga leči."
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Aditivi (E- nesto) - Page 2 Empty Re: Aditivi (E- nesto)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu