Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Hole (2009)

Ići dole

The Hole (2009) Empty The Hole (2009)

Počalji od Šerif Pet Feb 04, 2011 6:04 pm

The Hole (2009)

Jebote, al' sam se utrontao...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na sreću, još uvek postoje, to jest, se snimaju horori sa smislom (ne samo da nekom cvrcne osigurač u tintari pa se raspamećen, razrogačenih očiju cereka dok motornom testerom secka devojku, njenog momka i njihovog pekinezera) koji će vas dobrano naježiti i prpu vam usaditi, u kom nećete videti kapi krvi niti nečiju pogibiju ili smrt (duhovi ne ulaze u to, oni su opamprčili pre filma. Importovani skeleti i pokojnici se ne pikaju), gde glume simpatični likovi a ne nekakve Deni Trejo ili Zvonar bogorodične crkve njuške.

I uprkos što je ovaj horor teen-horor, tako je delovao na mene.

Majka sa dva sina (jedan mali, koji baš traži maltretiranje i drugi koji mu to nesebično pruža) se seli u novu kuću u nekoj provinciji. I naravno, po defaultu prva kona im zgodna tinejdžerka. Kad se pre smuvaše ne znam, samo znam da je to zbrzano i da se sve maloletne curice prenemažu praveći tako od maloletnog majmuna -magarca.

Ipak, smuvavanje je iniciralo otkriće u novoj kući, u podrumu.

Poklopac šahta zabravljen katancima.
Frajeri ko frajeri a klinci ko klinci, uvek i svugde isti, naravno razvale brave i otvore šaht. Uz to i belaj.
Vrlo brzo ustanove da tamna rupčaga ispod poklopca nema dna... ali ima nešto što izlazi iz nje i pravi horor cirkus pomenutoj trojki.

A to nešto iz rupčage materijalizuje njihove strahove...

To bi bilo od radnje to.
Prežvakana tema, ali ispričana na jedan nov i lep način.

Režija, muzika, gluma glumaca je sasvim na svom mestu. Scenografija takođe, sem u poslednjoj sceni, u samoj rupi.
Predvidivo sve ali nema veze, dopadljivo predvidljivo da nije te poslednje scenografije sveta unutar rupe.
Tu su zakazali, kao da su od kartona to pravili.
Atmosfera filma, kažem vam, da se ježite sve u 16. Milina jedna! A nikome šrafciger u oko ne zakucaše, niti glavu mobilnom ofikariše! Čak su ga i preterali sa neupotrebom kečap krvi u filmu Smile


Kako god, film ima moj klimoglav, rešpektabilitet i apsolutnu preporuku!




Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu