Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijava protiv ovog foruma!

+5
Nesa
Cru
fane
valiant
Šerif
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Da li da izmenim naziv sajta ili da ostavim?

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Vote_lcap14%Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Vote_rcap 14% 
[ 1 ]
Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Vote_lcap86%Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Vote_rcap 86% 
[ 6 ]
 
Ukupno Glasova : 7
 
 

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od dan555 Sub Dec 18, 2010 2:18 am

Ajmo redom.

Sale, ne traži krticu među svojim korisnicima, Gugl ti je indeksirao forum, neko je tražio Ancient SFtim i tako došao na portal SFtima, gde ga je registrovala statistika početne strane portala (svi možete da je vidite ako na portalu, u donjem desnom bloku "Hiperveze" kliknete na prvu ikonicu).
Odatle na stranu Gugla pa na spisak foruma ovog besplatnog forum hostinga, pa ovde.

Da ne biste nagađali šta sam prijavio, evo teksta.

"This forum use the name "SFtim" (SF tim, or SFteam, SF team in English) without authorization.
The owner of name "SFtim" is [You must be registered and logged in to see this link.]
Please remove "sftim" from address of this subdomain.
Also, please remove the name "SFtim" (SF tim, SFteam, SF team) from [You must be registered and logged in to see this link.] from names of the board, categories, forums, subforums, theirs descriptions, etc... - 'Ancient SFtim, Drevni SFtim, Kapija Ancient SFtim sveta' ... ). They can mislead visitors that this forum is connected with [You must be registered and logged in to see this link.]
Thanks.

Dan555, owner of the domain and site [You must be registered and logged in to see this link.]"

Kao što vidite, tražim samo da se ne koristi naziv SF tim. Naziv SF tim pripada SF timu i nikome drugom.

Nemam ništa protiv Salovog sajta, foruma, vas koji ste ovde. Neka Sal smisli svoj naziv foruma i mirna Bačka.
Sal je izgleda zaboravio da sam dugo bio tehnički admin njegovog sajta i foruma Torp i da sam mu pomagao kada god je zatrebalo. Da imam nešto protiv Salovog sajta ne bih to radio. Ali, nemam ništa protiv.

SF tim je jedan i samo SF tim ima pravo da koristi naziv SF tim. Sal je u pravu kada kaže da taj naziv nije zaštićen pa nemamo zakonsku osnovu da se branimo od ovakve krađe, koju je Sal uradio.

Ali, postoji nešto što se zove moral i po njemu nije u redu krasti naziv tuđeg sajta.

U pravu si Sale, nisam smislio ni SF ni tim, ali jesam SF tim (ni Andrić nije smislio reči kojima je napisao Na Drini ćuprija, pa je to ipak samo njegovo delo! Loša ti je logika!)!
Ne postoje dva SF tima, samo onaj čiji naziv je smislila moja malenkost. Ko mi ne veruje, evo mu link ka mojoj poruci kojom je zapravo osnovan SF tim. - [You must be registered and logged in to see this link.]
To se, čini mi se, zove autorsko pravo na naziv SF tim.

Uz to, ja sam vlasnik domena [You must be registered and logged in to see this link.] i korišćenje sftim u poddomenu ovog free forum hostinga jeste krađa.

Da vam pomognem, ako baš želite da kopirate SF tim, zakupite domen sa bilo kojom drugom oznakom, samo da nije .com, jer je ona, očito zauzeta. Dakle, možete da budete [You must be registered and logged in to see this link.] .rs. info itd. To je različito od imena poddomena.
I dalje je nemoralno ali je zakonito.

Ostatak Salove poruke neću komentarisati, jer sam se previše puta uverio da mu istina i činjenice ništa ne znače.

Kad sam već ovde, da malo i pomognem. Vidim šta pitate pa evo par stvari.
Ovo je besplatan forum hosting i pristup bazi nije moguć. Jedini način da se dobije bekap baze podataka (za seljenje foruma, recimo) je da se plati hostingu. Ranije je uobičajena cena bila oko 100 dolara, a sada ne znam koliko je.

Ovo znači da ako se nešto desi serveru, a hosting nije napravio bekap, forum propada. To se ranije desilo na Forumeru, gde nam je bio (i još je) prvi forum SF tima.

Dalje, ovo je phpBB3 i nema iste mogućnosti kao SMF na kome je SF tim. Zato nema spiska novih poruka u dnu indeks strane.

Ovo mi je prva, jedina i poslednja poruka ovde. Što se mene tiče, može i da se izbriše moj nalog.

Pozzz i lepo druženje želim, i ovde i na SF timu.

dan555

Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Šerif Sub Dec 18, 2010 2:29 am

Naziv sajta menjam kada on izbriše moje priče sa svog.

Dotle, ne smatram naziv krađom. Može to imputirati kome hoće. Svako ima mozak koji zna da upotrebi.

Njegovo "savetovanje" i hvaljenje oko pomoći... mislim, ko mu je tražio i zašto je daje?
Ponavljam, svako ima mozak koji zna upotrebiti.

Nalog i njegovu poruku neću izbrisati jer bi se osećao kao Tigar koji stazama hodi (što i jesam) koji iz svoje pečine isteruje malog slatkog miša...
Takva plitka zadovoljstva ostavljam onima koji ih vole.

Iako me indirektno nazvao lažovom.
Odlika miševa ka Tigrovima koji stazama hode Smile

Dakle, naziv ostaje dok se ne izbrišu moje priče sa njegovog sajta.

Imate dan, dva da se kažete šta mislite ili da zauvek ćutite, onda zaključavam temu.

Idemo dalje.
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Garwor Sub Dec 18, 2010 8:46 pm

Sve je relativno...ovde nas je trojica-cetvorica iz izvornog sf tima, a tamo? Ko u stvari ima pravo na ime sf tim?

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od yugo 45 Ned Dec 19, 2010 1:07 am

kokoška ili jaje ?


jbg ni sam ne znam sta da ti kazem , ni dal da glasam
tamo me nista više ne vuče da idem, a ni da postojum vec duze vreme
par meseci pre nego sto su te banovali ja sam se lagano povukao
odande
imena se podudaraju al ovaj ima ancient u prefiksu tako da zabune ne bi trebalo da bude ,
jedino lična sujeta dana je ovde kolko vidim na delu
yugo 45
yugo 45

Broj poruka : 255
Datum upisa : 04.12.2010
Lokacija : REFRAKCIJA ZORE

List lica
Rasa: Varvarin
Ime: u prodavnici kristala

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Šerif Ned Dec 19, 2010 2:04 am

Alo, ljudi, shvatite...

Ovaj forum sam otvorio da se družim sa meni dragim ljudima sa kojima nisam mogao druženje nastaviti tamo zarad mog banovanja.

Ja neću da se krijem iza nekih tribal naziva i akcija kao "sftim odlučuje", ne, ovo mesto sam napravio za moje VIR i RL prijatelje jer sam osećao potrebu za tim.

Prirodno je da sam ga nazvao sftim, sa sugerisanim mi prefiksom ANCIENT. Ipak, ja sam suosnivač nećega što se izoblićilo u pravcu nečije sujete i ambicije.
Ne krijem da mi je falilo druženje sa vama (ipak, godine su u pitanju, mnogo popijenih piva zajedničkih isto tako)

Mnogo časova sam odvojio da ovo oblikujem po mom kontu mesta za druženje. Čak sam i zanemario pisanje, a bogme i posao u RL da ovo napravim za mene, jer, akcenat "mene" je moja potreba da se družim sa vama.

Samo još malo da sredim forum, da naučim, i prepuštam adminovanje nekome, prvom ko iskaže volju za tim.

Moje ambicije nisu vođenje foruma, negoli pisanja. Ali, želim da imam mesto gde mogu ladno da serem, da se iskažem onakvim kakav sam, i da percepciram svoje prijatelje onakvim kakvi jesu, slobodnim iskazom, a ne kroz prizmu pravila, pa novih pravila i ustava, nametanja i tako.

Oprostićemo Danu na njegovom ispadu, iako ne razumem njegovu potrebu da ovo uguši.

Ja ljudi jesam Tigar koji stazama hodi... Smile


Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od valiant Ned Dec 19, 2010 5:09 am

To je stara tema sa drugog foruma i nemam nameru da je vise komentarisem.

Dajte mi neki predlog kako da se vratim u normalu. Sve sam probao al nece san pre 4am. Jos macolu nisam isprobao. Sleep A ovaj tako slatko kunta.
valiant
valiant

Broj poruka : 58
Datum upisa : 06.12.2010
Lokacija : saznacu pa javljam

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Šerif Ned Dec 19, 2010 12:35 pm

Sutra uveče spakujem temu na "groblje tema." Dotle ko ima šta da kaže, neka kaže.
(Iako mislim da se i na groblju može zucnuti pokoja... Smile
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Glorija Ned Dec 19, 2010 1:11 pm

Baba nije ukapirala ni onda a ne kapira ni sad o čemu se radi ... Sad

Pošto se "skidam" sa nikotina ... nema šanse ni sad Evil or Very Mad

Ovde sam jer mogu da se zezam i spamujem do džedaja Twisted Evil

.... a i Sal mi je toliko falio Sad Ko može babu hororom da nasmeje ? S kim baba može da se prepucava bez ljutnje ? Ko nikad neće naučiti razliku između č i ć ?

Twisted Evil Šerif ovog foruma što je sam sebe ukopao pokušavajući da bude admin bez Pravilnika !!!

Sreća njegova da smo svi ovde fini i pridržavamo se vlastitih pravila

Za spavanje ... bensendin - nikako, formidal - pomaže samo 1-2 dana ... Meni rekli da je trava manje štetna ... Shocked Shocked Preskačem dnevnu dremku, umaram se, brojim ovce, ... i sedim do 4 sata ujutro ... Sad Čitam ... šta ću ... sreća da ne moram na posao Very Happy
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Šerif Ned Dec 19, 2010 1:57 pm

Lepo vam govorim, ja sam Tigar koji stazama hodi.
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Prijava protiv ovog foruma! - Page 2 Empty Re: Prijava protiv ovog foruma!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu