Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

REC (2007) ... REC 2 (2009)

2 posters

Ići dole

REC (2007) ... REC 2 (2009) Empty REC (2007) ... REC 2 (2009)

Počalji od fane Sub Dec 04, 2010 11:46 pm

Malo stariji filmovi ali mislim da zaslužuju da budu ovde.

Stavicu oba filma u jednu temu mislim da je to ok. Prikazi su pisani u razmaku od dve godine.


[Rec] (2007)

Kao sto rece Sal u nedostatku pravih sf filmova prinudjeni smo na ... hmm ... Horore!
I medju tolikim hororima na netu ja naletih na pravi biser medju pomenutima(biser u pozitivnom smislu)!
Elem sniman je u maniru Cloverfield ali mislim tj siguran sam da su Ameri ukrali ideju od Spanaca jer je ovaj film Spanski i snimljen je u Barseloni 2007.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lokalna televizija odlazi u vatrogasnu stanicu radi snimanja reportaze o nocnoj smeni vatrogasaca.
U toku snimanja dobijaju poziv i zajedno krecu sa tv ekipom posto je navodno neka baba zvala zbog buke u stanu.
Odlaze do zgrade odakle je i poziv dosao i tamo ih srecu stanari zgrade.
Odlaze u babin stan a kad tamo....

Ja bih ovde stao sa opisom da ne bi pokvario gledanje filma onima koji ga nisu odgledali.
U svakom slucaju film je ostavio veliki utisak na mene .Nacin snimanja, atmosfera( zamislite ja se posle dugo vremena gledajuci film cimnem neloliko puta), prica ... idealno! Gledao sam ga oko 2 posle ponoci i posle ukapiram da treba da izadjem napolju da garaziram golfa koji je ispred kuce.
Osetio sam se kao klinac koji se boji mraka grrr i naravno odlucio da ostanem unutra.
Da ne bude zabune ja zadnjih 25 godina uporedo gledam sf i horor filmove pa smatram da mogu da razlikujem dobro i lose
Naravno da mi je sf prva ljubav a ona zaborava nema Smile
Svi koji vole horore smatram da je ovo obavezna lektira.
Ovo je moj prvi opis i nadam se da je bilo ok?

[You must be registered and logged in to see this link.]




[Rec] 2 (2009)

Nastavak meni sjajnog filma iz 2007.
Prica se nastavlja tacno tamo gde se zavrsio prvi Rec, znači u zgradi koja je zatvorena za sve...kako za ljude koji su u njoj tako i za ove napolju.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mesto radnje je Spanija, Barselona.
Posto se, jel, desilo nesto strasno u zgradi i prolilo se dosta krvi, spanski SWAT ulazi u zgradu (njih cetvorica) da bi skontali sta se zapravo zbilo.
Opremljeni su haj tek kamerama i drugom svakojakom opremom.
Pridruzuje im se i neki doktor za viruse i zarazne bolesti pa zajedno pocnu ispitivanje zgrade.
Naravno posle desetak minuta istrazivanja nalete na inficirane i prvi SWAT-ovac je momentalno zarazen...ali... zarazeni nisu kao sto su nekad bili Very Happy

Tu se desi nesto sto ja jos ne mogu da...kako da kazem...ne znam da li mi se svidja ili ne...ali znam da to NIKAKO nisam ocekivao...

E sad da ne bi bilo isto kao i u prvom delu, imamo cetri kamere (od kojih je samo jedna glavna, da ne kazem server) a ostale se ukljucuju po potrebi, tako da ne zbunjuju u smislu cija je sad ovo kamera i tako...

Oni koji su gledali prvi deo znaju da se prica zavrsila nedoreceno... a u ovom su sve objasnili...mozda i previse.

Imam samo jednu zamerku a to se odnosi na glumu, jer za ovakav film gluma treba biti bas uverljiva, kao sto je bila u prvom delu.
Muzike nema uopste...i ne treba.
Atmosfera je dosta strasna i mracna a na momente imamo pravu shuter igricu iz prvog lica Mr. Green

Produkcijski je dosta skuplji od prvog (izvinjavam se ako ga mnogo puta poredim sa prvim ali to je neminovno posto je u stvari jedna prica, skoro bez prekida)

Za sve ljubitelje horora velika preporuka!


[You must be registered and logged in to see this link.]
fane
fane

Broj poruka : 190
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 50
Lokacija : Vranje

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

REC (2007) ... REC 2 (2009) Empty Re: REC (2007) ... REC 2 (2009)

Počalji od fane Sub Dec 04, 2010 11:47 pm

Samo za fanOve:

Režiseri Paco Plaza i Jaume Balaguero su podelili posao pa će da snime još dva nastavka
Koliko sam razumeo, Plaza će snimiti treći deo "[REC] Genesis" i biće priča o tome kako je sve i počelo u onom stanu (ne znam zašto ali mrzim prequel
i origins ... ako moram da biram onda više volim sequel ili nastavke...)

Balaguero će režirati 4, mislim da će ovo biti pravi, nastavak i zvaće se "[REC] Apocalypse". Najavili su ih 2011 i 2012 godine.
fane
fane

Broj poruka : 190
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 50
Lokacija : Vranje

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

REC (2007) ... REC 2 (2009) Empty Re: REC (2007) ... REC 2 (2009)

Počalji od Šerif Ned Dec 05, 2010 12:04 am

Pravi specijalitet za ljubitelje horora... uistinu, redak biser!
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

REC (2007) ... REC 2 (2009) Empty Re: REC (2007) ... REC 2 (2009)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu