Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Budimo ljudi iako smo srbi

3 posters

Ići dole

Budimo ljudi iako smo srbi Empty Budimo ljudi iako smo srbi

Počalji od Garwor Pet Apr 15, 2011 12:02 pm

Iz Blica il tako nekih novina: Doktor vratio pacijentkinju s temperaturom i krvarenjem po mito. Pri tom treba imati u vidu da mu je ista vec davala mito za dve operacije pre toga. Da li jemoguce da je srbin kao covek toliko nisko pao, da ce pogaziti svaki moralni i eticki princip za 100 bednih evra?? Nista zakletva, nista vera, nista skola, porodica, jedini princip je izgleda 'sve za pare'. Nije samo zdravstvo problem, svuda je tako, svaki pruzaoc usluge gleda da te prevari i navuce. Automehanicar ce pokusati da ti promeni najskuplji deo, ili dva, iako nisu pokvareni jer je tu ruka veca. Stavise pri tom moze da ti sjebe jos nesto sto ce brzo dovesti do kvara. Takoreci pravi sebi resurs za pare. Doktor isto, umirucem pacijentu ce spasiti zivot samo ako ovaj plati, Ali tako da mora opet doci na operaciju za 6 meseci i opet platiti. Ovi sto nisu hirurzi ce vec na neki nacin odrzavati bolest pacijenta da bi isti redovno kupovao lekove firme s kojom doktor ima dil. Programeri ce izvaditi dusu kupcu softvera. Uradice sve sto kupac hoce ali naravno triput sporije od ocekivanog i tako da svaki sledeci zahtev ispada uzasno komplikovan i kosta 10 puta vise nego sto kupac ocekuje. U to naravno ne ulazi godisnje odrzavanje. Pekari prodaju sve gora peciva, umesto sira je surutka i prezla, a testo je sve masnije i dlakavije. A advokatima srecom nemam posla ali od nekih poznanika sam cuo da zapravo samo gledaju da opeljese klijenta a ne tuzenu stranu. Carinik ce pustiti u zemlju kamion s tonom nuklearnog otpada ili kancerogenih decijih igracaka za 500 evra mita. Politicari i direktori samo trpaju u svoj dzep, uzimaj dok moze, a onda bezi. Svako bi takoreci prodao rodjenu majku za stancic u beogradu, ceo narod za kucu na Majorci.
Mislim stvarno smo najgora stoka. Ima li uopste puta iz toga?

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Budimo ljudi iako smo srbi Empty Re: Budimo ljudi iako smo srbi

Počalji od yugo 45 Pet Apr 15, 2011 2:17 pm

kaže se "ljudi smo nismo ripanjci"
yugo 45
yugo 45

Broj poruka : 255
Datum upisa : 04.12.2010
Lokacija : REFRAKCIJA ZORE

List lica
Rasa: Varvarin
Ime: u prodavnici kristala

Nazad na vrh Ići dole

Budimo ljudi iako smo srbi Empty Re: Budimo ljudi iako smo srbi

Počalji od Glorija Pet Apr 15, 2011 5:53 pm

Kamion udario Lalin auto. Na sudu, advokat vozaca kamiona ispituje Lalu.

- Zar niste gospodine, neposredno posle udesa, izjavili da vam nista ne fali? - upita advokat.

- Paaa, objasicu vam kako je bilo. Taman sam natovario moju najbolju kravu Rumenku na....

- Nisam vas pitao za detalje - prekide ga advokat. - Samo odgovorite napitanje! Dali je tacno da ste vi sami izjavili neposredno posle udesa da niste povredjeni?

Lala odgovori: - Paa upravo sam krenuo na vasar sa mojom kravom Rumenkom na prikolici...

Advokat ga ponovo prekine: - Gospodine sudija, samo zelim se potvrdi cinjenica, da je gospodin izjavio policiji koja je izasla na lice mesta, da je on nepovredjen i da mu nista ne fali. A eto sada, nekoliko nedelja posle udesa menja pricu, i tuzi mog klijenta. Ja sam ubedjen da je on prevarant. Molim vas recite mu da samo odgovori na postavljeno pitanje.

Sad se vec i sudija zaintrigirao za Lalinu pricu, pa uzvrati advokatu:
- Neka ga, nek’ izprica sta ima da kaze u vezi svoje krave.

Lale se uljudno zahvali, i pocne iz pocetka:
- Paa, kao sto vec rekoh, taman sam natovario svoju najbolju kravu Rumenku na prikolicu i krenuo na vasar, na raskrsnici se pojavio neki veliki kamion, prosisao na crveno, i pravo u moj dzip. Bacio nas je sve u jarak - ja odleteh u levi, a Rumenka u desni jarak. Mnogo je bolelo i nisam mogao da se pomerim. I onda sam cuo Rumenku kako stenje i muce. Znao sam da je jako povredjena. Ubrzo se pojavila policija. Kad je dezurni video moju Rumenku izlomljenu i svu u krvi, on izvadi pistolj i upuca je u glavu, pravo medju oci, da se ne muci. I onda je presao put, dosao do mene, i upitao "Kako se osecate”? Pa sta biste mu vi rekli?
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Budimo ljudi iako smo srbi Empty Re: Budimo ljudi iako smo srbi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu