Ancient SFtim


Join the forum, it's quick and easy

Ancient SFtim
Ancient SFtim
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libija- dokle više ?

+2
Garwor
Eriops
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Libija- dokle više ?

Počalji od Eriops Ned Mar 20, 2011 1:41 pm

Libija 2011.
Već viđeno x puta. Priča, nepotvrđena o masakrima civila, onda ide humanitarna intervencija, a tle sasvim slučajno, puno nafte. Dobitnik Nobelove nagrade za mir kreće u treći rat, i krstarećim raketama pokazuje zašto je zaslužio istu. Sarkozi, čija je policija onomad paličala Afrikance po Francuskoj, i proterivala Rome, sad je odjednom postao jako zabrinut za afričke civile. Kina i Rusija po običaju šute ko p.... . Mudra BIH glasala je za intervenciju, i time stavila tačku na 500 000 000 vredne poslove i opremu koju je imala kod Gadafija. Hiljade radnika iz BIH ostaće bez posla, jer će iste dobiti američke, britanske i francuske firme, a ako Gadafi slučajno i ostane, sigurno će išutirati BIH firme. Naši evropejci poleteli su takođe da suspenduju saradnju, zaboravljajući pomoć Libije u najtežim trenucima sankcija.
Licemerje za povraćati.
Ne mislim da je Gadafi cvećka, ali ovo je stvarno prevršilo sve mere.
Eriops
Eriops

Broj poruka : 44
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Ned Mar 20, 2011 7:14 pm

Vremenom, kako se rezerve nafte smanjuju, ista ce biti sve vaznija strateska sirovina pa se moze ocekivati da izbiju 'narodne revolucije' i u ostalim arapskim zemljama. I Rusi i Ameri imaju velike rezerve nafte ali naravno uzimaju i sakom i kapom od svojih kolonija. (Jer budimo realni, pokorene (pardon, demokratizovane) zemlje su zapravo kolonije koje sluze za muzenje resursa. ) Stede svoju naftu i trose tudju, naravno.
I ja bih suspendovao svaku saradnju sa Libijom odma. Jasno je ko dan da ce ga ameri unistiti, nisu oni deca. Moze Gadafi sad da otvori ne znam kolko sirotista, skola obdanista, podeli pare u dobrotvorne svrhe...nista mu ne pomaze, nema mu spasa, ubice ga kao zeca, gde amer stavi sapu to je njegovo. Drug Barak je jasno objavio 'Amerika se mora boriti protiv diktatora koji je svom narodu porucio da nece imati milosti'. Da se Gadafi odbrani od americkog oruzja - nema ni promil nade. Tako da je pametnije zemljama poput nase jadne, da ne idu uz rep americi, ebes libiju.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Ned Mar 20, 2011 8:37 pm

Sekiraju mi El Gadafija, priglupi kauboji, sinovi genocidnih evropskih kažnjenika, licemura, šljama, ološa, kurvi i bilmeza.

Ne mogu se složiti sa Epijem, tj, ne znamo kolika je moj drugar pukovnik cvečka ili ne, ali jedno stoji da je izvršena agresija nad Libijom, da su civili stradali, i još će stradati, da je svetskim Džon Vejnovima zinulo dupe za Libijske prirodne resurse i da se američki niger (nisam rasista, volim slatke japanke a i mulatkinje, samo se koristim istim onim izrazom koji su opet ameri izmislili, degradirajući svako ljudsko dostojanstvo ne samo zarad boje kože, nego i robovlasničkom eksploatacijom afričke populacije. Mislim, južnjački redneci, debeloguzi, bubuljičavi vlasnici plantaža, onomad) vadi na nekakva ljudska prava? Gde američkim indijancima ljudsko pravo, ili eskimima? Zašto niger i njegovi prethodnici nisu lansirali tomahavke na Peking kada je bio onaj masakr na trgu? Tjenmenu, mislim da sam dobro izgovorio?

Zato što niger i njegovi prethodnici nemaju časti, nemaju "balls" da nasrnu na ravnopravnog...

Elem, možda, samo možda je moj drugar pukovnik malo zglajzao, ili preterao, ali i to treba uzeti sa rezervom. Mislim, ko nam je servirao te info?

I ne znam zašto bi se libijski narod dizao protiv Muamera, kad su lepo živeli pod njegovom "diktaturom."

Pa bog te, šta bi smo mi onda trebali pod ovom našom mafijom?

Ne, ne... nikakvo opravdanje, nikakva "demokratska građanska prava", nikakvog razloga nema za agresiju. Kao ni nad Irakom, Srbijom i svim ostalim neposlušnim narodima i zemljama.

Nadam se da će Muamer odgovoriti adekvatno, tj, samo onako kako slabiji može odgovoriti sili...
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Ned Mar 20, 2011 9:07 pm

Zašto su zaćutali kad se javio onaj iz Saudijske Arabije ??? Beše ono Bin Ladenov rođak ??? Oni i nemaju zakone ... a demokratija im nije ni u rečniku ... Ali zato imaju pare da kupe SAD !

Jedini bi izlaz bio da Gadafi udari po svim ciljevima u Evropi koje može da "dohvati" i da minira sva naftna postrojenja ...

Meni je žao naroda - sve mi to liči na 1999. kod nas ... Sad
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Nesa Ned Mar 20, 2011 10:37 pm

Manje vise, Gadafi je cvecka kao i svi tirani ili denokrate po svetu. Nema onog ko ne jase narod, a po potrebi i sopstvenim zeljama batina. Demokratija ti je zvaka za budali. Odavno se vise na to ne lepim, a i neshvatam narod koji jos u to veruju. Sve ti je to na nacinu upotrebe sile i represije, a posle u propagandi. Znas ono, nisam ti opalio samarcinu, vec vaspitnu meru, pa ako jos ti imenujemo sa nekim "Milosrdni ... , ili sta slicno sve se lako proguta. A sto i nebi kad to njih ne boli. E, ako sve to cime oni boje svoje postupke operemo, ostaje, osvajanje, zavadi pa vladaj, usirni pa tuci.
Ma po sredi je na drugi nacin klasicni neokoloniolizam. Postave svoje lizoguze za plemenska vodjstva, a oni pod parolom zastite sve ponude zastitnicima i tako to funkcionise. Naravno i lizoguzi otkinu po koje parcence za sebe ali harac redovno placaju. Cak daju i danak u krvi saljuci svoje kao topovsko meso u osvajacke ratove i humanitarne intervencije.
Pa sto Japanu ne poslase bar pola para koliko su ladno grunuli u prvom danu. Nema interesa. Jer kako bi oni pravili modernu "otomansku ili rimsku" imperiju sirom sveta. Nisam mlad da docekam, ali nicija do zore ne gori. Pucice i oni sigurno, sam sumljam da cu ja to doziveti. Ovako mi ostaje samo da ih kunem i proklinjem.


Edit:
poruka je pisana pre vise od dva sata ali tek sada se komp odblokitao i poruka otisla. Evil or Very Mad
Ovaj internet mi dupe pomera, Moracu da odem do provajdera da im pokazem sta je sukob. Evil or Very Mad
Nesa
Nesa

Broj poruka : 175
Datum upisa : 04.12.2010
Godina : 65
Lokacija : Beograd

List lica
Rasa:
Ime:

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Ned Mar 20, 2011 11:25 pm

Provajder ce imati razumevanja za tvoje probleme koliko i americki senator za prava porodice Gadafi Smile

Tesko je klepiti amere jednom kad pokupe svu naftu. Jer od nafte zavise oruzja, vojna prevozna sredstva...rujo cuti i pusta amere da se sire, to moze znaciti da je spreman za kontranapad, ali i da nema snage pa cuti i ne izaziva. Kinez je jos uvek nepoznanica sto se napada tice, ali svakako dobar u odbrani, pa ga niko i ne pipa. Rus je blefer, amer je varvarin, a kinez je halfling (+50% attack kad se bori protiv najjacih protivnika) . Sve podseca na neku igru gde su u PvP modu rus amer i kinez, a ostali poput afrike, bliskog istoka i sitnijih delova evrope, predstavljaju samo environment, pa glavni igraci za sada idu u PvE (player vs environment) da malo napucavaju pare i resurse. Do sada je bilo par PvP okrsaja, drugi svetski rat gde su amer i rus podelili environment po pola, bila je to takticka borba ali oba protivnika su igrali tacno u zavrsnici pa je doslo do remija. U korejskom ratu amer je dobio po usima od kineza, u vijetnamskom od rusa posredno. Ali je ucio iz poraza i shvatio da je taktika samo oruzje strategije. Kako pobediti opasnog stratega...? Nikako. Jedino van bojnog polja.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Pon Mar 21, 2011 4:19 am

"van bojnog polja" je širok pojam, ono zlo to naziva "terorizam", Tito je to nazivao "partizanskom borbom", noviji revolucionari "gerilom" a ima i naziv "revolucionar."

Ja velim da su to sve zajednički nazivi za grupu ljudi koji se bore protiv tiranije i ugnjetavanja na svoj način, koji je jedini na raspolaganju i koji smatraju da cilj opravdava sredstva.

Baš kao što njihove "vojne intervencije" opravdavaju "koleterarnu štetu."

Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Pon Mar 21, 2011 1:58 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čovek je genije ! Uvek "ubode"poentu ...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Uto Mar 22, 2011 12:08 am

Van bojnog polja - iznutra, psiholoski, prevarama, izazivanjem unutrasnjih kriza...
Direktnom borbom nema sanse.
I jedno i drugo bice sve teze vremenom.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Uto Mar 22, 2011 6:09 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Rokaj stoku, jarane Muamere!!! Smile
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Uto Mar 22, 2011 6:14 pm

Elem, ameri (hahahah) foliraju bilmeze da se njihov F 15 "spustio" usled "kvara."

Mora da ga je Libijska PVO "pokvarila" ... hahahah! Smile

Sad, ta njihova glupava izjava ne pije vode, Nešo zna zašto a ostalima da pojasnim.
Elem, nijedan lovački avion se ne može noću prizemniti na nepripremljen teren.. nijedan!



Pre će biti da su ga Muamerovi "pripremili" i "prizemljili"... Smile
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Uto Mar 22, 2011 6:54 pm

Ma libijci imaju nasu pvo opremu, dokazanu 99-te.

Da samo podsetim da je drug Barak dobitnik Nobelove nagrade za mir. Covek koji je odgovoran za mnoga bombardovanja, ubistva, ratne zlocine, civilne zrtve...

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Eriops Uto Mar 22, 2011 7:09 pm

Baš danas je bolivijski predsednik Morales zatražio od dotičnog da vrati Nobelovu nagradu, jer je kako kaže nije dostojan, jer ne podstiče mir već rat.
Eriops
Eriops

Broj poruka : 44
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Uto Mar 22, 2011 10:08 pm

Bojim se da amere zabole za misljenje bolivijskog predsednika Moralesa, koliko i za probleme nalazenja stanista za patuljaste kengure nakon poplave u australiji. Bolivijski predsednik Morales je to sto jeste samo zato jer ameri jos nisu resili da ga smene.

Nego nasi se vrlo jasno izjasnili ' i za akciju nato, ali i za suverenitet Libije'. To je ta cuvena srpska diplomatska skola...

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Uto Mar 22, 2011 10:58 pm

Kad bi se Fantomi jezicima obarali, naši politroni bi lako držali nebo čisto....
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Sre Mar 23, 2011 11:40 am

politron - onaj ko popije po' litre...? Very Happy

Jel se vama cini da postoji neka slicnost izmedju Hegemonije iz Hiperiona i danasnje amerike? Osvajanje novih teritorija pod geslom sirenja demokratije. Unistavanje onih delfina i ostrva zarad ekonomskog interesa. Gradjani uljuljkani udobnim zivotom nesvesni odakle potice isti i koju ce cenu morati da plate. Setimo se i da je CEO Mejna Gledston imala neku Linkolnovsku crtu lica. A takodje su i proterani ispali mnogo ljudskiji od ljudi.

Da li je Simons na svoj smaracki nacin ipak hteo da nesto pametno kaze? Da se ameri mogu unistiti samo uvodjenjem neke nove varijable na kojoj ce saplesti? Osveta proteranih planirana vekovima...?

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Šerif Sre Mar 23, 2011 12:31 pm

Moja osveta će biti strašna.
Smazaću sve hamburgere u Mc Donaldsu, ovde u NS, i neču nijedan platiti.
Hladnokrvno i bezobzirno ću popiti sve šejkove i izvršiti genocid nad Apple Pie-ovima.

I to sve za dž. Znam da ću time ozbiljno uzdrmati njihove ekonomske temelje, i da će moja slika, uz Sadamovu, Miloševićevu i Gadafijevi visiti u galeriji "Top ten dangerous world terrorists" ali me baš briga. Ja sam borac za slobodu, slobodarskog duha i velikog, razvaljenog želuca...
Šerif
Šerif
Admin

Broj poruka : 531
Datum upisa : 23.11.2010
Godina : 54
Lokacija : Tigar in da haus

https://sftim.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Sre Mar 23, 2011 8:35 pm

Posle tog žderanja ... bićeš RIP Evil or Very Mad Da ne pričam o tome da pomenuti hamburgeri mene podsećaju na sunđer ... Fuj !

SAD je upao u "petlju" kao i Hiperion : može da sledi samo jedan put ako hoće da opstane takav kakav je Sad Svaka promena plaši ... Uostalom - može im se ! KO će to da spreči ?
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Čet Mar 24, 2011 4:30 am

pa to je pitanje. Na nekom od svetova/drzava moralo bi da postoji nesto neobicno, nepredvidljivo. Irak nije. Libija isto, mada ce amer produziti taj rat neko vreme naravno, nece oni da zavrse za tri dana. Avganistan mozda, ali zar iko vise veruje da je Bin Laden ziv? Kinezi bi mogli biti proterani. Ali gde se krije Srajk? Australija nije, amerika isto. Rusi su obicne pijane veverice. Evropa je trula odavno i prodala bulju amerima. Dakle, ili je Srajk neki crnac vrac iz napustene pecine u Kongu, ili je cist Srbin nadojen alkoholom - znaci spreman na sve.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Eriops Čet Mar 24, 2011 11:31 am

Ma svaka velika ljudska imperija je propala, propašće i oni, samo je pitanje vremena. I pitanje je kako će se to desiti, da li će njihova moć jednostavno oronuti, postepeno propadati, da li će postati samozadovoljno društvo bez vizije, želja... ili će im se moć razložiti, ojačaće druge države, prvenstveno one mnogoljudne sa velikim tehnološkim mogućnostima-Kina, Indija, Brazil... postoji i treća mogućnost, koja me plaši, ma koliko mi išli na nerve. A to je radikalna varijanta, dramatičan društveno-ekonomski pad, i dolazak na vlasti nekog američkog Hitlera ili bliže modernom dobu, Veslija Klarka. Istorija je puna primera ludaka na čelu države, a ludak na čelu USA može značiti i kraj čovečanstva.

Za Ruse se ja ne sekiram. Njih malo ko zanima, i prodaće i Srbe i Gadafija, ali priđeš li u njihov tor, brzo dobijaš po prstima ( Gruzija ). Kad njih nije uspela srediti najdisciplinovanija vojska ikada, onolika Hitlerova mašinerija, neće niko.
Ne mislim da će iko spolja srediti Amere. Naravno, spoljni faktori će uticati, al mislim da će se oni urušiti iznutra, da će sami sebi doći glave.
Eriops
Eriops

Broj poruka : 44
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 49

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Čet Mar 24, 2011 2:30 pm

Čovečanstvo mora da odraste ! A to je veoma teško. Imamo globalizam na pogrešan način i sa pogrešnim ciljem pa je propast zagarantovana.
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Garwor Čet Mar 24, 2011 3:58 pm

cim se pojavi prva svemirska opasnost, ili prevelika ozonska rupa, ili veliki asteriod, i zabrinutost za opstanak ljudke vrste, mnogo toga ce se promeniti. Tada ce se ispostaviti da je Klark u mnogo cemu bio u pravu.

Garwor
Admin

Broj poruka : 288
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 47
Lokacija : bg

List lica
Rasa: Lelemud
Ime: Garwor

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Čet Mar 24, 2011 9:46 pm

Što je žalosno ... batina ne tera na pravo odrastanje. Evolucija jede svoju decu - izumrećemo !
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od yugo 45 Čet Mar 24, 2011 11:19 pm

ljudi gledajući zadnji 15 dana tv malo češće posebno vesti u vezi japana
i libije pade mi nešto napamet i proradi mi paranoja

dali je japan odvratio paznju od libije ili libija od japana ?
da li se ova dva dogadjaja mogu povezati
yugo 45
yugo 45

Broj poruka : 255
Datum upisa : 04.12.2010
Lokacija : REFRAKCIJA ZORE

List lica
Rasa: Varvarin
Ime: u prodavnici kristala

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Glorija Pet Mar 25, 2011 12:56 am

"Svet je globalno selo !"

Ipak, mislim da ne liče ... Na Japan više liči Krško (upravo je isključen reaktor - kao:neki kvar na dalekovodu ... ili Đura opet šije nešto ? )

Libija više liči na 1999.-tu u Srbiji. Na šalost ... Sad
Glorija
Glorija

Broj poruka : 472
Datum upisa : 05.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Libija- dokle više ? Empty Re: Libija- dokle više ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu